ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, natomiast bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

7 stycznia, w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone kolorowymi serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki, żabki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole.  Całości dopełniła animatorka, która prowadziła bal. Niezliczone konkursy np. odgadywanie zagadek słuchowych, zabawy z chustą animacyjną – i super muzyka, to już wyznaczniki dobrej zabawy! Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Zabawa karnawałowa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa  przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom,  a to było głównym celem zorganizowanego balu.

Tekst i foto: Marta Grabowska